V Husovickém tunelu se srazilo sedm aut

Brno - V Husovickém tunelu v Brně se dnes ráno srazilo šest osobních a jedno nákladní auto. na vině byl velmi špatný technický stav kamionu. Dopravní nehoda, při které byl naštěstí zraněn jen jeden člověk, uzavřela tunel ve směru od Králova Pole do centra na 4,5 hodiny. Na místě se celé dopoledne nárazově tvořily kolony.

„Pomalu tudy projížděla kolona a řidič kamionu to nejspíš probrzdil, možná měl technickou závadu. Narazil do nás, moje auto odhodil bokem a pak před sebou shrnul další auta,“ popsal nehodu jeden z řidičů.

Technickou závadu potvrdil také řidič kamionu. „Vypověděl, že nemohl zabrzdit. Tuto skutečnost potvrdil na místě i soudní znalec. Při běžném ohledání zjistil, že kamion byl v takovém stavu, že bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb.

Majitel dopravní firmy se odmítl k nehodě vyjádřit. O okolnostech havárie nechtěl mluvit ani řidič, který musel zaplatit kauci 10 000 korun a přišel o 5 trestných bodů. Navíc ho ještě čeká správní řízení.

Video NO COMMENT: Nehoda v Husovickém tunelu v Brně
video

NO COMMENT: Nehoda v Husovickém tunelu v Brně

Více než půlkilometrový Husovický tunel je důležitá dopravní spojnice. Využívají jej řidiči, kteří přijíždějí do centra Brna směrem od Svitav. Tunel je také součástí velkého městského okruhu. Spojuje Královo Pole s Husovicemi a Židenicemi.

/*json*/{"map":{"lat":49.85215166777,"lng":15.18310546875,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.216335658472,"lng":16.633129119873,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/