Václav Neckář vyprodal kino ve Frýdku-Místku

Václav Neckář přijel poprvé v tomto století do Frýdku-Místku. Přivítalo ho do posledního místa zaplněné kino Petra Bezruče. Zpěvák, který díky písni Půlnoční právě zažívá obrovský comeback, slaví se skupinou Bacily čtyřicet let od založení.

Písnička Půlnoční, která vyšla jako soundrack filmu Alois Nebl, má na YouTube přes dva miliony zhlédnutí. O trošku více má třeba Jaromír Nohavica s Fotbalem. Půlnočí je nominovaná na cenu Anděl 2001 v kategorii Skladba roku.

„Samozřejmě, že mám z toho radost, že lidi tu písničku vnímají. I na ulici mě zastavují a říkají, že se jim líbí právě ta písnička. Myslím si, že lidi znají spousutu mých písniček. Měl jsem štěstí celých těch čtyřicet let,“ uvedl Václav Neckář.

Osmašedesátiletý zpěvák zažívá nejen návrat popularity, ale i návrat životních sil. Před deseti roky prodělal velmi těžkou mozkovou mrtvici. Po ní nemohl ani mluvit.

„Myslel jsem, že nebudu moct už nikdy zpívat, natož natočit nějaké další písničky,“ říká Neckář.

„Je to překrásné, je to lék pro člověka, poslouchat ho a dívat se na něho. Přestalo mě všechno bolet, protože když on to zvládl, tak to zvládnu taky,“ říká jedna z divaček.

„Neckáře obdivuju, jak se dal dohromady. Je výborný a ještě k tomu krásně vypadá. A krásný hlas, ten mu zůstal,“ uvedla další divačka.

Na Půlnoční, hit ze všech nejočekávanější, si diváci museli počkat až na přídavek.