Zubří vystřídalo Karvinou na druhém místě tabulky

Karviná - Házenkáři Baníku Karviná neudrželi v přímém souboji druhé místo v extraligové tabulce. Ve včerejší dohrávce 17. kola podlehli Zubří 25:28 a přišli o domácí neporazitelnost.

Derby potvrdilo pověst vypjatého a emocemi nabytého duelu. Kromě diváků a hráčů si svou porci vyplavených hormonů užívali i oba trenéři. K vidění byly tvrdé zákroky na i za hranicí pravidel a rychlá házená. Karviná nenavázala na vítězství nad vedoucí pražskou Duklou. Už od začátku musela dotahovat třígólový náskok Zubří. Dvakrát sice srovnala na 6:6 a 12:12, hosté však v závěrečných minutách první půle znovu odskočili do třígólového vedení a ukázali, že i přes nabitý pohárový program v posledních dnech mají stále dost sil.

Zubří si svůj náskok hlídalo i ve druhém poločase. Karvinští často ztráceli míče, chyběla přesná finální přihrávka a spojky se přes důraznou obranu hostů prosazovali z dálky jen těžce. Zubří připravilo Karviné první prohru na domácí palubovce a po vítězství 28:25 střídá Baník na druhém místě extraligové tabulky.

Video Reportáž Daniela Šumbery
video

Reportáž Daniela Šumbery