V ženské hokejové extralize budou o titul bojovat hráčky Karviné a Slavie

Karviná - Extraliga hokejistek spěje ke svému závěru a v posledních utkáních se také definitivně rozhodlo o složení letošní finálové dvojice. O titul se stejně jako vloni utkají hráčky pražské Slávie s týmem SK Karviná. Slezanky v posledním utkání hostily na svém ledě celek Vsetína a v pohledném utkání zvítězily 3-0.

Slezanky to se Vsetínem opět neměly jednoduché. Přestože v utkání měly jasně navrch, nedařilo se jim proměňovat ani ty nejvyloženější šance. V úvodu sice rychle skórovaly, ale na další gól si musely počkat až do 43. minuty, kdy se po úniku prosadila Kateřina Kaplanová a ukončila tak dlouhé střelecké trápení Karviné. V 50. minutě uzavřela gólový účet Slezanek Martina Křupková. Valašky od daleko většího gólového přídělu zachránila jejich nejlepší hráčka – mladá brankářka Ludmila Jeřábková. Vsetíňanky tak budou bojovat o konečné 5. místo a hráčky Karviné si stejně jako vloni zahrají o titul se Slávií.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)