Divoká honička a střelba v pravé poledne v Ostravě-Porubě

Ostrava- Až varovné výstřely do vzduchu a rány obuškem zastavily zfetovaného 29letého řidiče v Ostravě. Před policisty ujížděl po hlavních třídách v Porubě. Dokonce vjel i do parku, kde před autem museli uskakovat chodci. Navíc policistům naboural služební auto.

Běžné zastavení auta se změnilo v divokou honičku městem. Vše začalo ve středu krátce před polednem za křižovatkou ulic 17.listopadu a Opavská v Ostravě. Řidič zlatého auta ignoroval příkaz policistů, aby zastavil. Naopak šlápl na plyn a začal ujíždět. Dokonce se řítil i parkem. V tu chvíli tudy procházelo nejméně dvacet lidí, včetně maminek s kočárky. „Vjel do parku a ujel skoro kilometr, než najel zpátky na hlavní cestu,“ potvrdil zástupce velitele PČR  Ostrava-Poruba Jan Kostka. Z parku řidič policistům ujížděl zpátky směrem na Hlavní třídu v Ostravě-Porubě, až skončil mezi rodinnými domy. Prudce zabrzdil a policejní auto ho odmrštilo směrem do plotu. Jeden z policistů vyběhl a začal střílet do vzduchu. „Pětkrát po něm vystřelili a pak se to tady všechno sjelo, policajti, hasiči, záchranka,“ líčí jeden ze svědků události.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Řidič se před policisty snažil schovat v jedné ze zahrad rodinných domů. Nepomohlo mu to. „Vyskočil jsem na plot, pak jsem se vrhl na podezřelého. Kopl mě do nohy, ale chvaty a hmaty jsem ho s kolegou zpacifikoval,“ popsal zasahující policista Oldřich Dostál. Dechová zkouška ukázala, že agresivní řidič je pod vlivem drog. Přístroj určil pervitin a marihuanu. Navíc za volantem neměl co dělat. Soud mu řízení od května zakázal. Řidič skončil s lehkými zraněními v nemocnici. V nejbližších hodinách ho převezou do cely a pak začne výslech.