Pracovníci finančních úřadů pomáhají lidem s daňovým přiznáním i mimo úřad

Ostrava - Pracovníci finančních úřadů vyrážejí do terénu. Nejdou ale na kontrolu, pomáhají lidem v menších městech a obcích s daňovým přiznáním. Přestože vyplnit i podat formuláře jde elektronicky, lidé si tuto službu pochvalují. Mohou se poradit a nechat si daňové přiznání zkontrolovat.

Vyplnit a podat daňové přiznání znamená pro řadu lidí stres. Na některých místech to jde ale v pohodě, bez čekání a blízko domova. Do vybraných obcí začali vyjíždět pracovníci finančních úřadů. Úřednice mohou přiznání převzít, zkontrolovat, ale i poradit nebo pomoct s vyplněním. „Zatím to vypadá, že je letos větší zájem než loni,“ říká Pavlína Machýčková z Finančního úřadu v Třinci. Výjezdy finančních úřadů využívají i lidé ze Slovenska, kteří pracují v příhraničí. „Obce jsou vybrány na základě zájmu starostů a také zkušeností z minulých let,“ uvedla mluvčí Finančního ředitelství v Ostravě Petra Homolová.

Termíny a místa výjezdů jsou na webových stránkách České daňové správy. Přiznání k dani z příjmů je povinen podat zjednodušeně řečeno každý, kdo měl loni jiné příjmy vyšší než 15 tisíc. Formuláře jsou nové, ale bez zásadních změn.