Zimní radovánky v Beskydech se chýlí ke konci

Beskydy - Hlavní lyžařská sezona v Beskydech se blíží ke konci. Na Razule nebo Pustevnách se vleky rozjedou naposledy za čtrnáct dní, na Bílé chtějí zavřít až na Velikonoce. Podle některých provozovatelů skiareálů byla letošní sezona horší než ta minulá. Lyžování nepřálo počasí. Naopak na Razule si letošní zimu pochvalují.

Nejprve zima na umělém sněhu, pak silné mrazy a výrazné oteplení. Letošní počasí šlo z extrému do extrému. Na Bílé přilákaly sjezdovky méně lyžařů než loni. „Na provoz jsme si samozřejmě vydělali, ale na investice nám budou peníze chybět,“ zhodnotil vedoucí areálu Bílá Jaroslav Vrzgula.

Jako povedenou sezónu hodnotí tu letošní vlekař František Bukovjan. Na Razule napadlo za letošní zimu rekordních 75 centimetrůsněhu. Uměle zasněžovat nemusel. „Sezona byla fantastická, jedeme 56.den v kuse, ještě jsme neměli ani volno, ale už to pomalu končí,“ říká spokojeně.

 

Na Razule v Beskydech je teď třicet centimetrů přírodního sněhu. Milovníci zimních sportů, ať už na lyžích nebo třeba na skútru, si ho užijí ještě do poloviny března. Toto datum ale neplatí pro lyžaře na Bílé, tam zimní radovánky s přicházejícím jarem nekončí. „Chceme zavírat na Velikonoce - 9.4., ale při současném teplém trendu nevím, zda to vydrží,“ řekl Jaroslav Vrzgula. Skiareály by měly přilákat lyžaře ještě dvanáctého března. Tehdy začíná tzv. vedlejší sezona, která nabízí až o 30 procent levnější permanentky.