AVÍZO: Tři peručtí autoři zahajují sezonu v Galerii u Plazíka

Galerie u Plazíka zahajuje šestou sezonu - na úvod se představí tři peručtí autoři. Ne každé město či městečko se může pochlubit tím, že má například dvě galerie. Mezi ty šťastné patří Městys Peruc, (10 km SV od Loun, ŽZ Libochovice), kde Galerie u Plazíka zahajuje v sobotu 10. března 2012 svoji šestou sezonu. Galerie je umístěna v domku Miroslava Blažka a výstavy jsou zde výhradně fotografické. Tentokrát zde své snímky představí mladí peručtí fotografové Lukáš Buben, Renata Kejhová a Jan Vnouček.

Návštěvníci perucké galerie amatérské fotografie se mohou těšit na zajímavé pohledy na Peruc, České středohoří a na lidi i další krásné věci kolem nás. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 10. března ve 14 hodin v Galerii u Plazíka na Peruci. Výstava bude přístupná o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin, je možné domluvit individuálně čas prohlídky pro menší skupiny a školy i na pracovní dny. Na návštěvu se těší nejen vystavující, ale i galerista Mirek Plazík Blažek. 

A co autoři říkají o fotografování?

Lukáš Buben (nar. 1982)

Fotografie je úžasná věc a je celkem jedno, čím fotíte. Každý z nás jistě někdy zmáčknul spoušť fotoaparátu. Fotografování se věnuji již několik let, ale stále se považuji za amatéra. Fotím převážně krajinu, nějaké to makro, ale také kulturní a sportovní akce. Fotil jsem i svatbu, ale těmto oficiálním akcím se spíše vyhýbám. Dříve se mi líbila téměř každá má fotografie, ale čím se člověk více dostává do tajů fotografování, zjišťuje, že se má stále co učit a zlepšovat. Své snímky zachycuji na digitální zrcadlovky značky Nikon a k nim používám objektivy značek Tamron a Sigma. Také vlastním takovou tu malou krabičku kompakt značky Canon. Na úpravu fotek používám program Zoner Photo Studio. Doufám, že se budu postupně zlepšovat a jednou se budu moc fotografování věnovat třeba profesionálně. „Na fotografii je realita tak jemná, že je reálnější než realita.“ Alfred Steiglitz.

Renata Kejhová (nar. 1984)

Svět fotografie mě vždy fascinoval… jak jedním zmáčknutím spouště můžeme zastavit čas a zachytit neopakovatelné zážitky a emoce. Díky mému příteli Lukáši Bubenovi jsem objevila kouzlo fotografie z digitální zrcadlovky a od té doby je mým společníkem Canon 450. Nejraději fotím emotivní dětské tváře a přírodu. Fotografie jsou pro mě nekonečnou tvořivostí, radostí a vzpomínkami na celý život…

Jan Vnouček (nar. 1977)

Nikdy jsem v ruce neměl nic jiného než kompakt. Proto nejsem fotograf a nikdy jsem jím nebyl. Já se prostě jen dívám a mačkám spoušť. Za mě fotí aparát. Proto nejradši zachycuji nádraží a kopečky. Ty se nehýbou. A taky nebe. Mraky a slunce. Autorem vystavených snímků je tudíž Panasonic Lumix DMC FZ-20. Já se nad jeho výtvory jen klepu do čela a ptám se: Odkud je kýč? Od východu, nebo od západu?

Ladislav Bába, Louny

/*json*/{"map":{"lat":50.369992582877,"lng":13.891525268555,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.348527623728,"lng":13.969116210938,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/