Na houby se dá vyrazit i prostřednictvím televizní obrazovky

Brno – Zdokonalit si před houbařskou sezónou své mykologické znalosti mohou od 18. února i diváci České televize. Televizní studio Brno připravilo třináctidílný přírodovědný cyklus Na houby. Ve společnosti Arnošta Goldflama a Josefa Poláška se diváci projdou lesy i lučinami a společně s předními českými mykology mohou houby nejen poznávat a sbírat, ale i upravovat a ochutnávat.

Zábavně pojatý přírodovědný cyklus Na houby přímo navazuje na jeskyňářskou sérii Vzhůru dolů a mapuje český houbařský rok. Diváci se opět setkají s Arnoštem Goldflamem v roli roztomile vševědoucího „taty“ a s Josefem Poláškem coby jeho „klukem“ zhýčkaným počítači. Do přípravy projektu se zapojili renomovaní čeští mykologové. Natáčelo se od jara 2011 do ledna 2012, a přestože loňská houbařská sezóna patřila k nejhorším v posledních dvaceti letech, podařilo se nasbírat a natočit stovky mnohdy velmi vzácných exemplářů.

„Loňský rok přál spíš vínu, hub rostlo málo. Přesto se dařilo, našli jsme i vzácné teplomilné hřiby a jiné chráněné houby. Když člověk najde hřib královský či muchomůrku císařku, tedy houby, které mnozí zapálení mykologové nespatří třeba několik let za sebou, je to úžasný zážitek,“ uvedl dramaturg Ivo Cicvárek. Že pořad nemusí být jen pastvou pro oči, ale i užitečným poučením, prokázal Cicvárek vánoční historkou. „Na Vánoce jsem šokoval přátele, když jsem si šel do zasněženého jesenického lesa natrhat penízovku sametonohou, kterou jsem hned použil do polévky,“ dodal dramaturg. 

„Loni na jaře jsme začali natáčet s docela velkými obavami. Aby houby rostly, musí být spíš vlhko a deštivo, což komplikuje natáčení. A když je počasí dlouhodobě krásné, zase většinou nic neroste!“

dramaturg Ivo Cicvárek


Z natáčení pořadu Na houby
Z natáčení pořadu Na houby

„Sběr hub, který v pořadu diváci uvidí, není fingovaný, vařilo se přímo v terénu. Co jsme našli, to jsme taky před kamerou uvařili a snědli,“ glosoval natáčení herec a spisovatel Arnošt Goldflam.  „Pochopitelně až na jedovaté druhy,“ dodal. Nejvíce mu prý chutnaly houbové bramboráky s liškami a hřiby připravené na lávovém kameni. 

„Loňský rok se nakonec ukázal pro houby jako výjimečně nepříznivý. Považuji za zázrak, že to vlastně není ani poznat. Je to zásluhou skvělé spolupráce s řadou předních českých mykologů, fotografů, ale i běžných houbařů ze všech končin republiky, kteří nám dávali tipy a nalezli lokality, kde houby přeci jen rostly,“ chválil si spolupráci režisér cyklu Pavel Jirásek.

„Podařilo se nám společně s odborníky představit i bohaté dějiny české mykologie, na které se často při běžném sběru hub zapomíná. Houby jsou i inspirací české kultury: zejména pro díla několika malířů, a dokonce i pro hudebního skladatele.“

režisér Pavel Jirásek


Češi jsou bezesporu národem houbařů. Podle statistik se do lesa vypraví sedm lidí z deseti a devadesát procent zkonzumovaných hub u nás pochází z volné přírody. V evropských zemích, kde má příprava hub tradici, jako jsou severské země, Nizozemsko či Británie, volný sběr v lese téměř neexistuje. Téměř výhradně jsou konzumovány pěstované houby. Češi naopak brzy ráno vyrážejí do lesů, aby jako první navštívili svá zaručená místa, kde vždy nějaký hřib najdou.

Pořad Na houby vysílá Česká televize na kanálu ČT2 od 18. února každou sobotu v 10:15.