Havířovští hokejisté postoupili přes Prostějov do finále

Havířov - Východní skupina druhé hokejové ligy zná už obě jména finalistů. Karviná se střetne s regionálním rivalem z Havířova. Hokejisté AZetu porazili v rozhodujícím pátém utkání semifinále Jestřáby z Prostějova 3:2 a stejným poměrem vyhráli i celou sérii.

Domácí Havířov byl v první polovině duelu s Prostějovem na ledě lepším celkem. Po brankách Jana Danečka z dvacáté a Maruny ze čtyřiadvacáté minuty vedli hokejisté AZetu 2:0. Jestřábům se však podařilo vyrovnat. Nejprve se prosadil ve 32. minutě Černý a druhou branku hostí přidal osm minut před třetí sirénou Paška. Pak jak by se oba celky zalekly vítězství a hru začala provázet řada nepřesností. „Na Prostějovských bylo vidět, že prostě nemají co ztratit a přijeli to tady prostě ukázat. My jsme zase za každou cenu chtěli vyhrát před vlastním publikem a proto ta nervozita svazovala hráčům ruce, a proto to místy vypadalo jako nějaký rybník,“ řekl po zápase trenér HC AZ Havířov Jan Daneček.

 

Už to vypadalo, že se bude v Havířově prodlužovat. Jenže devět sekund před třetí sirénou rozpoutal vlnu radosti na ledě i v zaplněném hledišti Klimša, který rozhodl o vítězství domácího celku nad Prostějovem 3:2. Ve finále play-off druhé ligy skupiny Východ se střetnou dva nejlepší celky základní časti a také regionální rivalové Havířov a Karviná - a dá se očekávat, že zápasy bude na obou stadionech sledovat několik tisíc fanoušků. První finálové utkání je na programu už v pátek. Hrát se bude od 18.00 hodin v Havířově.