Břeclavští hasiči zkoušeli, zda se dostanou k požáru

Břeclav - Zaparkovaná auta jsou noční můrou pro všechny hasiče, kteří dostanou hlášení o požáru na sídlišti. Zatímco ještě donedávna se tento problém týkal jen největších měst, teď tento pocit zažívají už i hasiči v okresních městech. Dnes se pokoušeli k fiktivnímu požáru dostat hasiči v Břeclavi. Měli ale smůlu, ani oni by až na místo nedojeli. Břeclavští policisté proto zahájili letákovou kampaň, ve které apelují na rozum a cit řidičů.

Naposledy došlo ke kolizi hasičů s osobním vozem před dvěma týdny. Hasičská cisterna, která spěchala k požáru, se s jedním nevhodně zaparkovaným autem střetla na Palackého ulici v Břeclavi. Podobný pokus po 14 dnech dnes za pomoci městské policie udělali hasiči znovu. Ani tentokrát by k požáru nedojeli. Pokud by opravdu hořelo, museli by hasiči k požáru dojít pěšky a doufat, že jejich technika dosáhne až k ohni.

Video Hasiči mají problém mezi auty projet
video

Hasiči mají problém mezi auty projet

Problémy s průjezdy v ulicích se podle břeclavských hasičů stupňují. Už nebojují jen s neukázněnými řidiči na sídlištích, ale i u rodinných domů. „Lidé stávají většinou u krajnice svého domu, takže problém dojezdu na místo zásahu je opravdu velký,“ postěžoval si velitel hasičů Dušan Bábíček.

Úzkým místem nemají hasiči šanci projet
Úzkým místem nemají hasiči šanci projet
Více fotek
  • Úzkým místem nemají hasiči šanci projet zdroj: Městská policie Břeclav http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3375/337490.jpg
  • Policisté upozorňují řidiče na špatné parkování zdroj: Městská policie Břeclav http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3375/337489.jpg

Řidiči nejčastěji stávají v křižovatkách, zatáčkách a samozřejmě na komunikacích, které jsou užší než tři a půl metru. Břeclavští strážníci dopoledne projeli zhruba čtyřicet ulic, které bývají nejčastěji ucpané. Nezodpovědných řidičů nachytali desítky. Dnes pouze rozdávali informativní letáky, v pondělí se ale do ulic chystají znovu. Tentokrát už ale budou špatně parkující řidiče rovnou pokutovat.