Regionální studia zemí Visegrádu mají sraz v Kroměříži

Pracovní jednání redaktorů a dramaturgů, zodpovědných za projekt Kvarteto, magazín regionů Visegrádské čtyřky, který se již dlouho tvoří a vysílá za pomoci Visegrádského fondu, se po několika letech vrací do ČR. Zástupci regionálních studií veřejnoprávní televize z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska se tentokrát scházejí v Kroměříži. Jejich jednání, při němž budou hodnotit poslední období a připravovat dramaturgii magazínu na období příští, se koná ve dnech 15. – 16. března 2012.

Spolupráce regionálních studií zemí Visegrádu se datuje od roku 2000. Zástupci regionálních studií se scházejí dvakrát do roka a organizují také soutěžní přehlídku pořadů, zpravodajských relací, dokumentů i hraných filmů s názvem Visegrádská pečeť.

Letos se k pracovnímu jednání scházejí v Kroměříži, tedy na  půl cesty mezi Brnem a Ostravou, kde působí obě regionální studia ČT. Jak nám řekl dramaturg Vladimír Štvrtňa, který při jednáních zastupuje ostravské studio: “Kroměříž jsme zvolili mimo jiné také proto, že ostravský příspěvek o kroměřížských památkách UNESCO a o projektu Národního centra zahradní kultury v Kroměříži výrazně zaujal ve všech zemích, kde se pořad Kvarteto vysílá.“

Kvarteto - magazín regionů Visegrádské čtyřky
Kvarteto - magazín regionů Visegrádské čtyřky

Kromě obsahové a dramaturgické stránky této čtyřnásobné spolupráce se budou účastníci setkání v Kroměříži zabývat také technickými podmínkami spolupráce a změnami v regionálních studiích zapojených do projektu. Akce je financována z prostředků Visegrádského fondu.