Přerovští házenkáři zůstanou v elitní šestce

Přerov - Házenkáři Sokola Přerov definitivně proklouzli mezi českou elitu. V předposledním kole základní části extraligy porazili Jičín 31:29 a zajistili si místo ve skupině, která bude bojovat o medaile. Před sedmou Plzní mají dvoubodový náskok a díky lepší bilanci vzájemných zápasů už nemohou být předstiženi.

Historický úspěch Přerova se nerodil snadno. V otevřené první půli měli jičínští navrch, do šaten šli s vedením 17:15 a také po přestávce si drželi dvou až tříbrankový náskok. Houževnatí domácí ovšem svou postupovou šanci pustit nechtěli. Zásadní podíl na obratu měl brankář Petr Štolcar, který ve druhé půli likvidoval střely hostů z dálky, z brankoviště i z brejků. Šest minut před koncem se po Perničkově sedmičce dostali Sokoli do vedení 28:27, rychle ho zvýšili na tři góly a nalomení hosté už reagovat nedokázali. „Klobouk dolů před klukama, protože tři čtvrtě zápasu jsme dotahovali výsledek a otočili jsme ho až u konce. Určitě strůjcem toho štěstí je Petr Štolcar, který vychytal závěr utkání,“ nešetřil chválou trenér Sokol HC Přerov Miroslav Frank.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)