Policie pátrá po čtveřici, která ukradla parfémy za 700 tisíc korun

Hatě – S neuvěřitelnou drzostí a beze strachu vyloupila čtveřice mužů v polovině ledna parfumerii na hraničním přechodu Hatě. Do prodejny vpadli o půl páté ráno, když uvnitř byla pouze obsluha. Svižně prošli kolem prodavaček a zamířili přímo k drahým parfémům. Už za dvě minuty odcházeli s naplněnými sportovními taškami.

„Muži přišli přes pokladny nemaskovaní a naprosto suverénně také stejnou cestou bez zaplacení odešli. Při rázném odchodu poškodili elektronickou snímací bránu a vyvrátili také automatické posuvné dveře,“ popsala krádež mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Čtyři muži ve věku 25 až 35 let odjeli velkou rychlostí směrem na Znojmo. „Jeli pravděpodobně tmavě modrým osobním vozem Mazda 626 s polskou registrační značkou,“ řekla mluvčí.

Hodinu před bleskovou krádeží si dva zloději přišli prodejnu obhlédnout. Aby nebyli příliš nápadní, koupili si láhev alkoholu a limonádu.

Škoda se vyšplhala na 709 tisíc korun, skupině za krádež hrozí až osmileté vězení. Policie žádá o pomoc při pátrání. „Pokud je na záběrech z kamerového systému poznáte, volejte prosím na linku 158,“ dodala Drahokoupilová.