Ostravské Baňky pouze remízovaly s posledními Pardubicemi

Ostrava - V 11. kole nejvyšší soutěže fotbalistek přivítaly hráčky Baníku na hřišti v Petřkovicích poslední celek tabulky z Pardubic. V nepříliš pohledném utkání Ostravanky nedokázaly potvrdit roli favoritek a s Východočeškami pouze remizovaly 1:1.

Po nepříliš povedené podzimní sezoně došlo v týmu Baníku k zemětřesení a celek muselo opustit hned několik hráček základní sestavy. Nově sestavený tým měl sice povedenou zimní přípravu, ale na hřišti se stále trápí. Zejména první půle proti Pardubicím se domácím nevydařila a v 19. minutě dokonce Baňky inkasovaly po poněkud ušmudlané hlavičce Michaely Krejcarové. Marina Břeská se pak pokusila o vyrovnání, její balón ale skončil na břevně. Ve druhé půli hrály domácí po větru a alespoň vyrovnaly hru a nakonec i skóre šťastným gólem Jany Tomisové krátce před koncem zápasu. Baňky tedy byly nakonec rády za remízu 1:1. V tabulce zůstávají domácí hráčky se šesti body blízko pásma sestupu.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)