Policista zastřelil v Otrokovicích údajně duševně nemocného muže

Otrokovice - Policista zastřelil ve čtvrtek večer v Otrokovicích na Zlínsku údajně duševně nemocného muže. Při zásahu v bytovém domě, kam policii přivolali sousedi, měl muž na policistu vytáhnout sekyru. S mužem byly zřejmě problémy už dříve, policisté do bytu nevyjížděli poprvé. Incident řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Podle informací ČTK dvaačtyřicetiletý muž, zřejmě schizofrenik, ohrožoval svého otce. Policisté nevyjížděli do tohoto otrokovického bytu ve čtvrtek poprvé. Tentokrát je přivolali sousedé, kteří slyšeli hluk a obávali se, že se „něco stane“. Policistům se podařilo z bytu dostat otce nemocného muže. 

Sám útočník se zavřel v jednom z pokojů, kam se zasahujícím mužům zákona vzápětí podařilo dostat. Došlo ovšem k tragické události, kdy jeden z policistů muže smrtelně zranil. „Psychicky nemocný muž ho ohrožoval sekyrou,“ popsala krajská policejní mluvčí Jana Bartíková. 

Video Domovnice Dagmar Válková
video

Domovnice Dagmar Válková

Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Převzali jsme případ z toho důvodu, že bylo použito donucovacího prostředku – střelné zbraně – a že došlo k úmrtí,“ řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Pokud vyšetřování prokáže, že policista nepochybil, bude věc odložena. V opačném případě by mu hrozilo trestní stíhání. 

Vedení zlínského krajského ředitelství policie na místo povolalo také členy posttraumatického intervenčního týmu, kteří se několik hodin starali o příbuzné zemřelého. „Bez psychologické pomoci nezůstal ani policista,“ uzavřela Bartíková.