Olomoucké volejbalistky jsou v semifinále

Olomouc - Olomoucké volejbalistky si znovu po roce zahrají semifinále extraligy. Rozhodlo o tom čtvrté utkání série proti Slavii Praha, ve kterém Vysokoškolačky i podruhé využily výhodu domácího prostředí, Slavii vyřadily 3:1 na zápasy a v semifinále vyzvou suverénní Prostějov.

Olomoučankám ve čtvrtém utkání hodně pomohla šňůra osmi bodů, po které vedly 14:8 a na vítězné vlně pak první set dotáhly k výhře 25:19. Vysokoškolačky hrály ve velké pohodě, takže a zvládly i těžké chvilky ve druhém dějství, kdy měly problémy vrátit servis Mezerové. Vedení Slavie ale mělo jepičí život a Olomouc ovládla koncovku v poměru 25:22. Hanačky daly zapomenout na mátožné výkony z nadstavbové části, přes viditelnou nervozitu zvládly třetí set 25:21 a mohou se těšit na semifinále. „Když jsme byli v klidu, hráli jsme místy velmi dobrý volejbal, kvalitní, agresivní, soupeře jsme tlačili, ale třeba ten poslední set byl vyloženě jenom o hlavě, nervozitě, naštěstí jsme to dotlačili do konce,“ zhodnotil spokojený trenér olomouckých hráček Jiří Teplý.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)