Hledání práce zlínským studentům usnadní nové Job centrum

Zlín - Absolventi zlínské Univerzity Tomáše Bati budou mít hledání zaměstnání po ukončení studia o dost jednodušší. Škola pro ně otevřela nové Job centrum, které jim nejen pomůže zorientovat se v různých pracovních nabídkách, ale nabízí jim také odborné poradenství například při psaní životopisů a motivačních dopisů.

Problémy s uplatněním řeší každý desátý absolvent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Pedagogicko-psychologické poradenství při hledání zaměstnání nabízela zlínská univerzita svým studentům už dlouho. Tyto služby však nyní výrazně rozšířila. Nové Job centrum, které škola otevřela v pondělí v budově rektorátu, poskytuje zájemcům také informace o aktuálně volných pozicích a zároveň pomůže studentům třeba i se startem jejich vlastního podnikání.

„Spolupracujeme především s firmami, které mají s naší univerzitou dlouhodobé provázané vztahy v rámci různých stáží a praxí, které naši studenti absolvují právě u nich,“ uvedla referentka Job centra Marcela Zmeškalová. „Velkou výhodou je, že nabízíme přímo absolventské pracovní pozice, které třeba na úřadech práce často scházejí,“ vysvětlila Zmeškalová.

Pracovníci centra pomohou absolventům také zlepšit komunikační schopnosti s budoucími zaměstnavateli nebo jim poradí, jak správně napsat životopis a motivační dopis. Pro rady si tam mohou chodit studenti už během studia. Například Marie Juřenčáková centrum navštívila, přestože je teprve v prvním ročníku. Zajímala se o to, jaké možnosti uplatnění ji čekají po dostudování oboru učitelství pro mateřské školy. „Určitě je to dobrá věc a i od kamarádů slyším chválu. Je jen škoda, že to zatím nemají i jiné univerzity,“ řekla studentka.

Vybavení a roční provoz centra vyjde univerzitu zhruba na milion korun. Otevřené je každý všední den a veškeré poradenství je pro studenty školy bezplatné. Nikoliv však bezcenné.