Hokejbalové derby dopadlo lépe pro Třinec, i tak se ale s extraligou loučí

Třinec - Zápasy závěrečného kola uzavřely program základní části nejvyšší soutěže hokejbalistů. Na hřišti v Třinci se utkaly týmy z konce tabulky – už jistý sestupující celek Enviform Třinec hostil předposlední INTEVO Karviná a domácí se s nejvyšší soutěží rozloučili vítězstvím 4:2.

V nevlídném deštivém počasí za silného větru potřebovali karvinští v derby zvítězit – jen to jim dávalo teoretickou šanci vyhnout se baráži. V první třetině měla podle očekávání Karviná v modrém více ze hry, ale bez gólového vyjádření. V polovině utkání udeřili domácí – během necelých dvou minut se trefili Radek Oslanec a dvakrát Tomáš Franek a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Karvinští se probudili až za stavu  0:4, v závěrečné třetině měli více ze hry, kapitán Martin Kurz osm minut před koncem snížil a Milan Kubica pak přidal ještě jeden gól, na obrat v utkání bylo ale už pozdě. Stejně jako vloni si bude muset tým Karviné vybojovat extraligovou účast v barážovém souboji, Třinec se minimálně na rok s nejvyšší soutěží loučí.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)