Vítkovické florbalistky poprvé porazily Bohemians, stav semifinálové série je 1:3

Ostrava - Florbalistky Vítkovic si ještě prodloužily semifinále s pražským celkem Bohemians. Doma totiž dokázaly tento favorizovaný pražský tým jednou porazit. Stav semifinále tím snížily na 1:3.

Vítkovické hráčky nastoupily proti Bohemce v play- off podvanácté za posledních sedm let a ani jednou zatím neodešly jako vítězky. Také čtvrté letošní semifinále šlo podle stejného scénáře jako předchozí tři duely. Vítkovice vedly a Bohemka stahovala. Tentokrát vsítila Zuzana Macurová úvodní gól už po čtrnácti vteřinách hry a za necelé čtyři minuty zvýšila na 2:0 pro Vítkovice Lucie Šrotová. V dalších dvou třetinách na palubovce začaly vládnout Klokanky a v 53. minutě srovnaly skóre na 2:2. Domácí hráčky však tentokrát nedopustily otočení zápasu, když druhou trefou Zuzany Macurové znovu strhly vedení na svou stranu a gólem Lucie Šrotové v power play hostů Vítkovice poprvé v play-off Bohemians porazily.

Páté semifinále extraligy se hraje zítra v Praze, a pokud Vítkovice uspějí, vrátí se série v sobotu zpět do Ostravy.

Reportáž Davida Knebela (zdroj: ČT24)