Olomoučtí stolní tenisté sestoupili z extraligy

Olomouc - Velkým zklamáním skončil boj o záchranu v extralize stolního tenisu pro tým Region Olomouc. Hanáci sice kolo před koncem základní části soutěže porazili Mittal Ostrava a dostali se na nesestupovou předposlední pozici, v závěrečném kole ale podlehli Mokrým Lazcům 1:4 a s nejvyšší soutěží se loučí.

Olomoučtí po den starém úspěchu proti Ostravě věřili ve šťastný konec, jenomže jim nevyšel hned první zápas, ve kterém slovenská posila Tomáš Šesták nestačila na Atonína Schwarzera. Pak sice porážkou Husníka srovnal výborně hrající Jaromír Zlámal, to ale bylo ze strany domácích vše. Zkušený Ratajský neuhrál ani set proti Bubovi, Zlámal prohrál se Schwarzerem 1:3 a když Šesták ve svém druhém vystoupení neudržel vedení 2:1 na sety proti Bubovi, bylo o výsledku rozhodnuto

Mokré Lazce si výhrou 4:1 pojistily šestou, poslední postupovou pozici do playoff a ve čtvrtfinále je čeká Havířov. Olomouc nejvyšší soutěží po třech sezónách opustí. „Já si myslím, že se nemáme rozhodně za co stydět a budeme nadále v Olomouci pokračovat a myslím si, že tady v Olomouci je pro stolní tenis úplně ideální prostředí a věřím, že v budoucích letech se moje slova potvrdí,“ neztrácel optimismus hrající manažer TTC Region Olomouc Vít Ratajský.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně