Boj o zákazníky na trati Ostrava - Praha se přiostřuje

Ostrava - Boj o cestující na nejlukrativnější trati mezi Ostravou a Prahou se přiostřuje.  Společnost RegioJet se chystá získat co nejvíce zákazníků Českých drah. Připravuje se tím tak na nástup v pořadí už třetího dopravce. Bude jím Leo Express. Jeho vlaky začnou jezdit na této trase koncem roku.

RegioJet posiluje. Jeho žluté vlaky budou mít od tohoto týdne víc vagónů. Cestujícím tak denně nabídnou navíc několik set míst. A k tomu i levnější jízdné než dosud. „Chceme velmi rychle přetáhnout cestující z vlaků EC, IC od Českých drah a k tomu během následujících dnů připravíme i zajímavou akční tarifní nabídku,“ potvrdil mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. České dráhy nechtějí zůstat pozadu. Po příchodu RegioJetu loni v září už tento státní dopravce své služby na trase mezi Ostravou a Prahou v mnohém zlepšil. Cestujícím nabízí podobně jako konkurence komfortnější vlaky, připojení k internetu, elektrické zásuvky nebo i nápoje zdarma. S čím přijdou teď, zatím ČD tají. „Pro nás je teď priorita soustředit se na náš servis a zákazníky, abychom si je udrželi a získali další,“ uvedla mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Video Reportáž Dagmar Famfulíkové
video

Reportáž Dagmar Famfulíkové

RegioJet i ČD shodně říkají, že jim od podzimu stále roste počet zákazníků. Už brzy tomu tak ale být nemusí. Mezi Ostravou a Prahou teď jezdí přes 60 spojů denně. A koncem roku k nim přibude téměř dvacítka dalších. Majitel černozlatých Leo Expressů říká, že své konkurenty hodlá překonat po všech stránkách. „S konkurencí se nechci srovnávat, protože není srovnatelná. My se inspirujeme a učíme v západní Evropě. U nás cesta bude zábavná,“ slibuje majitel společnosti Leo Express Leoš Novotný. Leo Expressy začnou cestující vozit od neděle 9. prosince. Pokladny a informační centra chce ale firma otevřít už o dva měsíce dříve.