Olomoucká policie nasazuje do terénu hlídky na kolech

Olomouc - Policie v Olomouckém kraji nasazuje do terénu hlídky na kolech. Na pořádek začnou ode dneška nově dohlížet v Olomouci a Přerově. Nové dopravní prostředky hlídkám umožní dostat se i do hůře přístupných oblastí a na cyklostezky. Kolo za bezmála 20 tisíc korun má stejné barevné označení jako policejní auto.

Šest dobře vybavených jízdních kol. Nové prostředky policistů v boji proti přestupkům. Ze sedla kola budou dohlížet na bezpečnost v odlehlých částech Olomouce a Přerova, ale třeba i na cyklostezkách. Cyklohlídky budou lidé potkávat ve dvojicích i jednotlivě. Mnohdy náročnou cyklistiku zvládne společně s pěti muži i jedna žena. „Obsáhneme větší část toho rajonu, bude to rychlejší a úspornější než auto,“ myslí si policistka Eva Tomková.

Poděbrady, rekreační oblast u Olomouce. Právě tady budou hlídky projíždět každoročně od jara do podzimu. „Když objíždíme rybáře, kontrolujeme lístky, autem se tam nedostaneme,“ říká policista Petr Červinka.

Video Reportáž Radky Štědré
video

Reportáž Radky Štědré

 

Být na více místech v krátkém čase, ale i pozitivní ohlas mezi lidmi. I to si policie od cyklohlídek slibuje. „Jsou to konkrétně stanovení policisté, protože pro tyto policisty byla kola vybrána, na jejich výšku a stejně tak mají na míru ušité ty obleky,“ prozradil náměstek ředitele Policie ČR Olomouc Ivo Vykopal. Kola využívali k práci v Olomouckém kraji dosud hlavně městští strážníci. Hlídky republikových policistů na deseti nových bicyklech mohou lidé potkat od letošního roku také v Moravskoslezském kraji.