Charita Ostrava zorganizovala humanitární sbírku šatstva

Ostrava - Nepotřebné věci potřebným lidem – pod tímto sloganem zorganizovala Charita Ostrava humanitární sbírku šatstva. Staré nebo nepoužívané oděvy, které lidé během celého dne v Ostravě odevzdávali, poputují do Diakonie Broumov a pomůžou například seniorům nebo těm, kteří přišli o střechu nad hlavou.

Devětapadesátiletého Honzu už sedmnáct let vychovává ulice. Teď ale naopak on sám pomáhá Charitě Ostrava a jeho život tak opět dostal smysl. „Dokud žiju, jsem zdravý, cítím se být užitečný a snažím se být aspoň někomu užitečný,“ říká. Honza nebyl jediný. I další obyvatelé azylového domu sv. Františka v Ostravě celý den nakládali tisíce pytlů plných svetrů, kalhot, ručníků a dek do speciálně přistavených vagónů na Hlavním nádraží. „Sbírka měla začít v devět, ale už v osm tady lidi čekali a my jsme se od rána ještě nezastavili,“ ocenila zájem lidí dobrovolnice Lenka Maděrová.

Video Reportáž Alexandry Přečkové
video

Reportáž Alexandry Přečkové

 

Tři vagóny plné oblečení se už zítra vydají na cestu do východních Čech. Cílem je Diakonie Broumov. Diakonie pomáhá hlavně lidem bez přístřeší. Většina oděvů, které do Broumova putují nejen z celé republiky, ale i ze Slovenska, poslouží právě jim. „Oděvy, které od lidí dostaneme, roztřídíme na oděvy použitelné k dalšímu humanitárnímu použití a nepotřebné roztřídíme k dalšímu průmyslovému zpracování,“ řekla oblastní ředitelka Diakonie Broumov Lenka Wienerová. Charita organizuje tuto humanitární akci už pátým rokem. Za ta léta vybrala téměř čtyřicet tun oblečení.