Jičínští házenkáři deklasovali domácí Přerov

Přerov - Házenkáři Sokola Přerov v nadstavbové částy extraligy nebodovali ani na druhý pokus. V utkání s pátým Jičínem drželi krok pouze v úvodu a po vysoké porážce 28:39 zůstávají v tabulce šestí.

Přerov se v zápase musel obejít bez klíčového hráče, zraněného Martina Kavky, pár minut po začátku navíc musela po zásahu do oka střídat brankářská jednička Petr Štolcar. Na hřišti ho nahradil Michal Vydra a tomu se proti jičínským střelcům vůbec nedařilo. Hosté v poločase vedli o pět gólů, a i když se po přestávce Štolcar do branky vrátil, rozjetý Jičín už domácím nedal šanci. Hosté stříleli jeden gól za druhým, takže Přerov se protrápil k debaklu 28:39. „My to hrajeme na vyloženě tři spojky, jinak jsou tam nějaké alternativy, ale pokud nám vypadne jedna spojka, tak je to znát, ale dnes jsme hlavně propadli v obraně, dostali jsme spoustu branek,“ přiznal přerovský Michal Hradil.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)