Dva bratři skončili ve vazbě kvůli nelegálnímu prodeji tabáku

Frýdek-Místek - Dva bratry z Frýdku-Místku obvinili policisté z krácení daně za to, že během dvou let nelegálně prodali nejméně dvě tuny tabáku. Škoda, která státu vznikla nezaplacením spotřební daně a DPH, je vyčíslena na 2,5 milionu korun a není zřejmě konečná. Oba obviněné poslal soudce do vazby. Za krácení daně, poplatku a podobné povinné platby jim hrozí od dvou do osmi let vězení.

Jeden řídil kamion, druhý obsluhoval na čerpací stanici. Svým rodinám chtěli vylepšit finanční situaci, skončili ale ve vazebních celách. Za mříže je přivedl obchod s tabákem. „Vše by bylo v pořádku, kdyby byl tabák řádně okolkovaný, ale nebyl. Z tohoto důvodu se dopustili zločinu krácení daně,“ uvedl mluvčí PČR Frýdek-Místek Vlastimil Starzyk. „Tento tabák distribuovali přes internet, kdy takto sháněli zákazníky, se kterými mailem a telefonicky komunikovali,“ doplnil kriminalista Zdeněk Košař.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Jen během půl roku, kdy kriminalisti sourozence měli v hledáčku, prodali tabák nejméně tisícovce zákazníků po celém Česku. Kuřivo prodávali o polovinu levněji než je k dostání v trafice. Z každého prodaného kila měli 700 korun. Za půl roku prodali nejméně dvě tuny. Policisti byt obou bratrů zapečetili a zapečetěný zůstane tak dlouho, dokud budou ve vazbě. Mapování případu kriminalisti odhadují ještě na půl roku. Vyšetřovací spis má už teď tři tisíce stran. Policisti teď chtějí také zjistit, od koho bratři tabák bez kolků nakupovali. Jedna ze stop vede k sousedům do Polska.