Šest a půl roku vězení dostal násilník z Frýdku-Místku

Ostrava - Na šest a půl roku půjde do vězení Petr Pešta, který má na Frýdeckomístecku na svědomí nejméně jedno znásilnění a dvě přepadené ženy. Rozhodl o tom ostravský krajský soud. Verdikt je pravomocný, Pešta i žalobkyně s trestem souhlasili.

Znásilňoval, kradl a loupil. Řeč je o 25letém Petrovi Peštovi z Frýdku-Místku. Usvědčili ho testy DNA, v opačném případě by zřejmě naháněl hrůzu ženám dodnes. „Ze znaleckého posudku z oboru psychiatrie vyplynulo, že obžalovaný má ve vztahu k sexuálně motivované trestné činnosti sníženou ovládací schopnost,“ uvedla mluvčí Krajského soudu Ostrava Lucie Böhmová. První oběť - 58letou ženu - si vyhlédl na opuštěném místě Pod Štandlem ve Frýdku-Místku. „Strhl ji na zem, začal ji obnažovat, naštěstí byl vyrušen kolemjdoucím, ať to byl pejskař, nebo nějaká osoba, která se odněkud vracela,“ řekl kriminalista Petr Klega.

 

O několik měsíců později znásilnil další ženu - 30letou krupiérku z herny. Předtím ji ještě ukradl peníze. „Uchopil poškozenou zezadu do kravaty, vzal jí číšnicky flek, dal ji ránu pěstí a znásilnil ji,“ upřesnila státní zástupkyně Daniela Srbová. Peštovi hrozilo 12 let vězení. Za to, že se přiznal a doposud neměl potíže se zákonem, bude ve vězení6 apůl roku. Až se Petr Pešta vrátí z vězení, zamíří přímo na psychiatrii na sexuologické léčení. V ústavu zůstane tak dlouho, dokud lékaři nerozhodnou, že už není pro ženy nebezpečný.