Šest a půl roku vězení dostal násilník z Frýdku-Místku

Ostrava - Na šest a půl roku půjde do vězení Petr Pešta, který má na Frýdeckomístecku na svědomí nejméně jedno znásilnění a dvě přepadené ženy. Rozhodl o tom ostravský krajský soud. Verdikt je pravomocný, Pešta i žalobkyně s trestem souhlasili.

Znásilňoval, kradl a loupil. Řeč je o 25letém Petrovi Peštovi z Frýdku-Místku. Usvědčili ho testy DNA, v opačném případě by zřejmě naháněl hrůzu ženám dodnes. „Ze znaleckého posudku z oboru psychiatrie vyplynulo, že obžalovaný má ve vztahu k sexuálně motivované trestné činnosti sníženou ovládací schopnost,“ uvedla mluvčí Krajského soudu Ostrava Lucie Böhmová. První oběť - 58letou ženu - si vyhlédl na opuštěném místě Pod Štandlem ve Frýdku-Místku. „Strhl ji na zem, začal ji obnažovat, naštěstí byl vyrušen kolemjdoucím, ať to byl pejskař, nebo nějaká osoba, která se odněkud vracela,“ řekl kriminalista Petr Klega.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

 

O několik měsíců později znásilnil další ženu - 30letou krupiérku z herny. Předtím ji ještě ukradl peníze. „Uchopil poškozenou zezadu do kravaty, vzal jí číšnicky flek, dal ji ránu pěstí a znásilnil ji,“ upřesnila státní zástupkyně Daniela Srbová. Peštovi hrozilo 12 let vězení. Za to, že se přiznal a doposud neměl potíže se zákonem, bude ve vězení6 apůl roku. Až se Petr Pešta vrátí z vězení, zamíří přímo na psychiatrii na sexuologické léčení. V ústavu zůstane tak dlouho, dokud lékaři nerozhodnou, že už není pro ženy nebezpečný.