Memoriál Karla Raise v Lounech

Už tradičně krásné počasí přálo letošnímu 23. ročníku silničního běhu a 20. ročníku závodu vozíčkářů - Memoriál Karla Raise 2012, který se uskutečnil v sobotu 5. května na patnáctikilometrové trati vedoucí z Počerad do Loun.

Tento závod byl opětovně zařazen do prestižního běžeckého poháru Mizuno running cup 2012.

I tentokrát byl o závod velký zájem, celkem bylo klasifikováno 155 běžců, 47 vozíčkářů, na start lidového běhu se postavilo více než 400 účastníků a na Dětský den plný soutěží Dětské atletiky se přihlásilo více než 260 dětí.

Hlavní závod ovládli čtyři kenští závodníci, prvenství získal Paul Kemboi, který trať uběhl za 45:03 min. Jak se svěřil po závodě, příští rok by zde rád běžel pod 43 minuty. V ženách vyhrála jediná cizinka, Maďarka Zita Kácser v čase 58:32 min. Mezi závodnicemi se na start postavila i manželka našeho vynikající desetibojaře Romana Šebrleho Eva, která obsadila sedmé místo v čase 1:07 hod. U vozíčkářů byl absolutně nejrychlejší Zbyněk Švehla v čase 21:59 min., u žen Slovenka Anna Oroszová v čase 28:00 min.