Havířovští ragbisté si výhrou nad Brnem zajistili play off

Havířov - Ragbisté Rentalu Havířov si výhrou nad Brnem 25:18 na svém hřišti v předposledním kole základní části definitivně pojistili třetí místo a účast ve čtyřčlenném play off. Základní část Havířov zakončí na domácím hřišti v sobotu, kdy hostí Vyškov.

Havířovský Rental si v zápase s Brněnskými draky sice vybojoval jistotu, že si po sedmi letech zahraje o extraligové medaile, ale skvělá forma, kterou se Havířov prezentoval v úvodu jarní části, jako by vyprchala. Proti Brnu domácí rychle položili pětku, ale pak darovali soupeři několik trestných kopů a měli s rychlým soupeřem problémy.

Havířovu stačilo v každém poločase zabrat na zhruba deset až patnáct minut, aby si zajistili vítězství. Především úsek na začátku druhé půle rozhodl. Havířov v zápase položil celkem čtyři pětky, z nichž jedna byla dost diskutabilní, a získal ofenzivní bonusový bod. Přesto musí Rental před klíčovými boji o medaile vyřešit zranění některých opor a hlavně najít ztracenou energii a formu.

Reportáž Dana Šumbery (zdroj: ČT24)