Házenkáře Zubří dělí jen krok od titulu

Přerov - V házenkářské extralize jsou velmi blízko k zisku titulu hráči Gumáren Zubří. Z haly Sokola Přerov přivezli výhru 28:19 a jejich největší soupeř Dukla Praha navíc doma prohrál s Karvinou. Dvě kola před koncem tak mají Valaši v čele tabulky dvoubodový náskok.

 

O výhře Zubří v Přerově rozhodl už velmi nervózní první poločas. Po nepřesném úvodu z obou stran začala slavit úspěch důrazná obranu Valachů, za kterou exceloval brankář Malina. Domácí se častěji divili verdiktům rozhodčích, než se radovali z gólu, takže po první půli prohrávali 6:14. „Myslím, že hlavní příčina byla, že jsme přestali být důrazní v koncovce, všechno bylo na půl plynu. I když jsme si tu šanci vytvořili, tak jsme to nedotáhli,“ litoval pivot Sokol HC Přerov Radim Kovařík.

Po přestávce Sokoli přece jen recept na hostující defenzívu našli, v pohodě hrající Zubřané už ale žádné drama nepřipustili. V Přerově vyhráli 28:19 a pokud zvládnou alespoň jeden ze zbývajících duelů, mohou se těšit na mistrovské oslavy. „Určitě v Karviné zkusíme vyhrát, ať to máme za sebou, ale bude to těžký zápas určitě, s Jičínem to pak doufám doma zvládneme,“ řekla spojka HC Gumárny Zubří Michal Dědek.