Házenkáři ze Studénky porazili v důležitém zápase Svinov

Studénka - Ve dvacátém kole první ligy národní házené přivítal sestupem ohrožený celek Studénky házenkáře Svinova. V dramatickém a naprosto vyrovnaném střetnutí slavili domácí hráči po těsném vítězství 25:24 zisk důležitých bodů.

Ve Studénce vědí, že každý bod má teď pro ně cenu zlata a podle toho také přistoupili k utkání s favorizovaným Sokolem Svinov. Bojovali o každý míč a výsledkem bylo drama, v němž se skóre přelévalo jako na houpačce a žádný z celků si nevypracoval větší náskok. Po poločase 11:11 byl stejný obrázek hry k vidění i ve druhé půli – Svinovským nepomohlo ani osm branek jejich nejlepšího střelce Vítka Horáčka – tři minuty před koncem vedla Studénka v modrém 25:24 a taktickou hrou v závěru dokázala vítězství udržet.

Dvě kola před koncem dlouhodobé soutěže má už Svinov na šestém místě tabulky jistotu účasti v play off, házenkáři Studénky jsou se 14 body předposlední, ale na 8. místo zaručující účast v play off, ztrácejí pouhé dva body.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)