Výtěžek z Jonáškova odpoledne pomůže těžce nemocným dětem

Valašské Meziříčí - Valašskomeziříčský zámecký park s amfiteátrem ožil hudbou, smíchem a hrami. Program nemohl být pestřejší. Stovky rodin s dětmi tam přilákalo takzvané Jonáškovo zábavné odpoledne. Akce pojmenovaná po chlapci, který podlehl rakovině, má ušlechtilý cíl. Pomoci malým pacientům.

Všichni účinkující vystoupili zdarma a rádi. Jonáškovo zábavné odpoledne mělo pořadové číslo dvě. Na první pohled nic nenasvědčovalo tomu, že na počátku byla tragédie jedné rodiny.

„V době, když se náš chlapec léčil s touhle zákeřnou chorobou ve Fakultní nemocnici v Brně, nás syn upozornil na to, že v nemocnici schází spousta zařízení, hraček a podobných věcí pro děti,“ řekl otec Jonáška Libor Zimmer. Zimmerovi v té době Jonáškovi slíbili, že až se vyléčí, založí nadační fond a budou dětem do nemocnice kupovat různé potřebné věci. „Bohužel, náš syn se toho nedočkal,“ dodal Libor Zimmer.

Rodiče to ale nezlomilo. Jonáškovo přání se rozhodli naplnit. Nadaci i její akce pojmenovali po synovi. „Mimo jiné nám přispívají sponzoři sponzorskými dary. Za loňský rok jsme tak mohli zakoupit přístroje v hodnotě asi 300 tisíc korun,“ uvedl Zimmer.

Video Pořadatel Libor Zimmer o benefiční akci pro nemocné děti
video

Pořadatel Libor Zimmer o benefiční akci pro nemocné děti

Že mají měkká srdce, dokázali i tvrdí motorkáři na nablýskaných strojích. Jejich přehlídka patřila k největším lákadlům. Pořadatelé doufají, že výtěžek tohoto odpoledne pomůže k zakoupení přístroje, který hlídá životní funkce těžce nemocných dětí.