Basketbalisté Nymburka ovládli první finálové klání

Nymburk - Basketbalisté Nymburka úspěšně vykročili za devátým titulem v řadě. V prvním finálovém utkání doma zvítězili nad Prostějovem 75:66 a ujali se tak vedení v sérii hrané na čtyři výhry. Druhý zápas se hraje v pondělí.

Zdroj: www.basket-nymburk.cz Autor: ČEZ Basketball Nymburk

Nymburk neměl dobrý vstup do zápasu a po pěti minutách prohrával o sedm bodů. Zásluhu na tom měl především hostující Jamar Smith, který se v úvodu blýskl dvěma trojkami. Do konce první čtvrtiny přidal ještě dva koše a náskok Prostějova narostl dokonce na jedenáct bodů.

Pak ale Nymburk zabral a začal ztrátu dohánět, což se mu povedlo ještě do poločasu. Třetí čtvrtinu navíc začal šňůrou 14:0, čímž v podstatě rozhodl o své výhře. Prostějov to rozhodilo a manko, které narostlo až na 19 bodů, už jen snížil na konečný devítibodový rozdíl.

Nymburk šel za vítězstvím kolektivním výkonem, když hned sedm hráčů zaznamenalo alespoň osm bodů. Nejlepším střelcem týmu byl se 13 body Američan Chester Simmons. O dva body více dal jeho krajan v dresu Prostějova Bertengeh Cadri-Nicholson. Smith po představení v první čtvrtině zcela vypadl z rytmu a zápas zakončil na 12 bodech. Oba celky velmi špatně střílely trestné hody. Nymburk měl úspěšnost jen 40 procent, tedy horší než při střelbě ze hry (44 procent), Prostějov pak 57 procent.