Rekonstrukce a dostavba Ostravice se nekoná

Ostrava - Amadeus Real definitivně nebude rekonstruovat a dostavovat budovu obchodního domu Ostravica. Společnost obvinila radnici a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, že je za neúspěch projektu odpovědná. Po městu bude teď žádat odškodné.

Nejdřív ne a pak ano. Tak měnil městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz svůj postoj k dostavbě Ostravice. A investorovi projektu společnosti Amadeus Real už došla trpělivost – Moravská Ostrava podle něj o stavbu nestojí a chová se nevyzpytatelně. „11 dní poté, kdy již došlo k zastavení územního řízení, městský obvod vydal třetí verzi svého stanoviska - tentokrát kladnou. Ke změně stanoviska došlo, aniž by o ni investor žádal a aniž by došlo k jediné změně v dokumentaci projektu,“ uvedl mluvčí společnosti Amadeus Real Jan Piskáček. Podle radnice Moravské Ostravy ale investor nekomunikoval a prvotním zamítnutím jej chtěli jen donutit k předložení dokumentů například o počtu zeleně a parkovacích míst.

Ke konečnému souhlasu před měsícem dotlačil radní obvodu magistrát. V té době totiž už Amadeus Real dopisem oznámil primátorovi Petru Kajnarovi, že od smlouvy odstupuje a bude žádat odškodnění. Teď to vypadá, že se nakonec obě strany stejně sejdou u soudu. „Nás to nepřekvapuje, bylo jasné, že v souvislosti s Novou Karolinou budou těžkosti. Podle mě je to až účelové hledání důvodu, jak odstoupit od smlouvy,“ tvrdí starosta MěOb Moravská Ostrava a Přívoz Jiří Havlíček. Budovu Ostravice nabízel Amadeus Real městu za skoro 160 milionů. To ale odmítlo. Bývalý obchodní dům zatím chátrá a památkáři teď na základě statických posudků řeší, jestli se dá aspoň část budov zachránit.