Komorní scéna Aréna uvádí hru významného současného ruského dramatika

Ostrava - Činoherní soubor Komorní scény Aréna nastudoval hru Amigo od jednoho z nejvýznamnějších současných ruských dramatiků - Nikolaje Vladimiroviče Kolajdy. Jde o příběh jedné ruské rodiny, do které se nastěhuje vetřelec v podobě mladé dívky a začne měnit věci. Je to česká premiéra

Autor se hlásí k odkazu Antona Pavloviče Čechova a podle některých kritiků je jeho pokračovatelem. Je typickým představitelem černého realismu zvaného černucha. Jeho chandra je sice černá a těžká, ale je i komická.

„Jsou to takové tragikomedie. Jeho hrdinové jsou většinou luzři, kteří jsou na dně společnosti. A jakýmsi způsobem se s tím snaží vyrovnat. Většinou končí tím, že utečou do svého vlastního světa iluzí. Koneckonců i o tom je hra Amigo,“ říká dramaturg představení Tomáš Vůjtek.

Video Reportáž Petry Sasínové
video

Reportáž Petry Sasínové

Režii má umělecký šéf Komorní scény Aréna Ivan Krejčí. „Je to příběh jedné zanikající rodiny, do které přijde mladá holka, která si v jejich bytě udělá restauraci. Myslím, že je to docela zábavný příběh,“ říká Krejčí.

V hlavní roli se poprvé předvede nová posila Komorní scény Aréna, absolventka pražské JAMU Petra Kocmanová.

„Moje postava se jmenuje Nina. Do hry vstupuje tak, že přichází vystěhovat lidi z bytu, který si koupila. Je to bývalá pornoherečka, která se nedokáže smířit s minulostí. A proto má takový rituál, že kdykoliv se stane něco, s čím nedokáže žít, tak si řekne, že se to nepočítá. Nakonec totálně přijde o iluze,“ popisuje Petra Kocmanová svou hrdinku.

V dalších rolích diváci uvidí Alexandru Gasnárkovou, Michala Čapku, Alenu Sasínovou-Polarczyk, Pavla Císovského a další.