AVÍZO: Běh pro radost v sobotu 2. června ve Zdislavicích na Benešovsku

Největší pravidelná sportovní událost městyse Zdislavice na Benešovsku se blíží. Na 7. ročník „Běhu pro radost“ do městečka pod Javornickou hůrou dorazí opět desítky sportovců. Oblíbený crossový závod pro malé i velké bude mít start jako každý rok o první červnové sobotě, tentokrát tedy 2. 6. 2012. Vítězům závodu letos diplomy podepíše Dana Zátopková.

Závod bude zahájen ve 13:30 v rekreačním areálu Mlýn Peklo Trycon Resort v malebném údolí pod Hanykovým rybníkem. Starty jednotlivých kategorií, které zahrnují veškerou možnou škálu věku účastníků a účastnic, pak v průběhu odpoledne - podle propozic organizátorů.

Zdislavický „Běh pro radost“ se řídí podle pravidel lehké atletiky. Tratě jsou vedeny terénem, především po lesních cestách. Nejmenší děti do 5ti let poběží 250 m, podle věku běžců se pak délky tratí prodlužují, na kategorie žen a mužů od 18-ti let a libovolně výše čekají nejdelší trasy v délce devíti kilometrů. Děti běhají jen v areálu, dospělí lesem nad údolím.

„Aby byl závod dostupný pro všechny, nevybíráme startovné. Cenu dostanou vždy spolu s vítězi jednotlivých kategorií i nejmladší a nejstarší účastník. Diplomy pro ně tentokrát podepíše sportovní legenda a několikanásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková,“ prozrazuje ředitelka závodu Mgr. Irena Králová. „Pro každý ročník se snažíme sehnat podpisy na diplomy od některého významného českého sportovce -  v minulosti to byl například Roman Šebrle, letos paní Dana Zátopková, příští rok Jan Kodeš,“ doplňuje ředitelka. Vítězové se mohou těšit ještě na poháry, medaile a všichni závodníci na milé pohoštění a především radost z pohybu na čerstvém vzduchu v přírodě.

Eva Vrzalová, Mikroregion Český smaragd

/*json*/{"map":{"lat":49.701169290538,"lng":14.945182800293,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.688288549942,"lng":14.976768493652,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/