Iva Bittová má sólový koncert v kostele ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Zpěvačka a houslistka Iva Bittová se během svého turné zastaví ve Frýdku-Místku. V tamním evangelickém kostele bude koncertovat sama jen se svými houslemi. „Tím je toto vystoupení výjimečné, protože na jiných koncertech Bittovou většinou doprovází vynikající skupina Čikori,“ uvedla dramaturgyně organizace Národní dům ve Frýdku-Místku Gabriela Zelinková.

Třiapadesátiletá rodačka z Bruntálu patří k nejosobitějším a nejuznávanějším českým hudebnicím. Začínala jako herečka a zpěvačka v brněnském avantgardním divadle Husa na provázku. Také ve slavném filmu podle divadelního představení Balada pro banditu si zahrála roli Eržiky. Stále občas hraje. Naposledy ve filmu Alice Nelis Tajnosti.

Koncertuje od roku 1984. Začala s vlastními písněmi na lidové texty. Později se dala dohromady s brněnskou skupinou Dunaj. Se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem sklízela úspěchy doma i na evropských pódiích. Věnuje se mnoha různým hudebním žánrům od jazzu, rocku po vážnou hudbu i operní zpěv. V roce 2004 zpívala v newyorské Carnegie Hall Elvíru v Mozartově opeře Don Giovanni.

Bittová žije už několik let v New Yorku, ale každoročně jezdí do Česka na turné. Po frýdeckém vystoupení ji diváci z regionu uvidí v půli července na hradě Hukvaldy a také na festivalu Colours of Ostrava, kde bude hrát se skupinou Čikori.