Mistrovství ČR v motokrosu pokračovalo třetím dvojzávodem v Přerově

Přerov - Třetím dvojzávodem pokračovalo v přerovské rokli mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu. Průběh závodů ovlivnila suchá a mimořádně prašná trať. Závodníci v královské třídě MX3 kvůli jejímu stavu odmítli nastoupit do druhé finálové jízdy a v Přerově se tak divákům představili jen jednou.

Na startu v Přerově chyběli zranění Čepálek a Žerava a startovní pole bylo ochuzeno i o další borce. Celkem se tak v prestižní třídě MX 3 představilo pouze 26 jezdců. Od startu se na čele usadila dvojice z týmu ORION Litomyšl – RS Repsol na strojích KTM. S číslem 232 to byl vedoucí jezdec Mistrovství Martin Michek a v závěsu za ním druhý muž průběžného pořadí Petr Bartoš, který kromě Michka zatím jako jediný v průběhu sezony dokázal zvítězit v závodě mezinárodního mistrovství České republiky. Dvojici hlavních favoritů sekundovali pouze Petr Votroubek s číslem 44 na Yamaze a Petr Michalec s Hondou, kteří s Bartošem bojovali o stříbrnou příčku. Zato na čele závodu bylo všechno brzy jasné. Soupeřům každým kolem poodjížděl Martin Michek, který před dvěma týdny poprvé v kariéře vyhrál v Bulharsku závod světového šampionátu, a v Přerově nakonec zvítězils téměř třináctivteřinovým náskokem na týmového kolegu Petra Bartoše. V průběžném hodnocení domácího mistrovství  Michek pojistil vedení právě před Bartošem, na kterého má náskok sedmi bodů.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)