Z břeclavských holobytů bude zřejmě penzion pro cyklisty

Břeclav - Budova se zchátralými holobyty v břeclavské místní části Charvátská Nová Ves bude zřejmě v budoucnu sloužit jako penzion pro cyklisty. Město našlo investora, který dům za 2,3 milionu korun koupí a přestaví. V budově nyní nikdo nebydlí a byty chátrají.

Zájemce o dům hledala Břeclav dlouho, inzerát visel na stránkách města od listopadu. Nyní se ozvala firma, která budovu koupí. „Zastupitelé odsouhlasili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí. Do doby odprodeje bude firma platit nájemné. V budoucnu chce v bývalých holobytech vybudovat cyklopenzion, což velice vítáme,“ uvedl místostarosta Luboš Krátký (ODS). Po zrušení autokempu je podle něj podobné zařízení ve městě potřeba.

Na 20 holobytů v Charvátské Nové Vsi na okraji Břeclavi nechala radnice vybudovat v roce 2003. Měly sloužit neplatičům a byla v nich pouze jedna místnost bez kuchyňského koutu. Sociální zařízení bylo společné. Podle mluvčí radnice se sociálně slabé rodiny postupně přestěhovaly k příbuzným nebo do okolí a nevyužívané holobyty v poslední době chátraly.

„Myslím, že tato nabídka bude velmi kvitována,“ potvrdil zájem cyklistů o ubytování na jihu Moravy Petr Kazda z Nadace Partnerství, která se podporou cykloturistiky zabývá. Právě lokalita Lednicko-valtického areálu je pro cyklisty atraktivní pro mírné převýšení a množství stezek.