Bohumín je plný herců, začal tam festival amatérských divadel

Ostrava - Bohumín zaplnili herci z celého Moravskoslezského kraje. Začal tady totiž první ročník divadelního festivalu amatérských divadel. Probíhá přímo na náměstí a jeho součástí je také fotografický nebo divadelní workshop.

Divadelní festival zahájil průvod herců, kteří kolemjdoucí v centru Bohumína lákali na první představení. Tím byl muzikál Šest žen Jindřicha osmého. Divákům jej představilo Divadlo Silesia z Ostravy. Hudební revue, která měla před dvaapadesáti lety svou premiéru v divadle Semafor, herci přiblížili do současnosti.

„Jedná se o deník Jindřicha osmého, fiktivní čtení z fiktivního deníku vladaře, kterému se v jeho představách zjevují všechny jeho manželky,“ vysvětluje herec Divadla Silesia Jiří Vobecký.

Divadelní festival na náměstí podle organizátorů přitáhne i ty diváky, kteří do divadla běžně nechodí. Navíc amatérské herecké soubory si tady mohou vyměňovat zkušenosti na divadelním workshopu, pro návštěvníky je zase připravený fotografický wokshop.

„Lidé mohou přijít a zkusit si něco nafotit a také vystavit. Z toho nejlepšího uděláme výstavu ve foyeru kina,“ uvedl organizátor festivalu K3 Karel Balcar.

Divadelní festival na náměstí v Bohumíně potrvá do pátku a vyvrcholí představení Dodivadla z Dobroslavic.