Olomoucký fotbalový turnaj vyhrály hráčky Zbrojovky Brno

Olomouc - Vítězstvím fotbalistek Zbrojovky Brno skončil druhý ročník fotbalového poháru primátora města Olomouce. Brněnské hráčky zvítězily v konkurenci šesti týmů z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny, když ve finálovém utkání porazily na pokutové kopy pořádající 1. FC Olomouc.

Ženské týmy si olomouckým turnajem zpestřují období po skončení soutěží. Fotbalistky Zbrojovky Brno, čtvrtý tým posledního ročníku I. ligy do něj šly jako jeden z favoritů, ve finále ovšem lepší nebyly. Hráčky druholigového FC Olomouc se na domácím hřišti ve Chválkovicích chtěly předvést a ke gólu měly rozhodně blíž, před brankářkou ovšem dvakrát neuspěla Vendula Pavláčková. S přibývajícím časem byla stále víc znát únava z pátého, byť zkráceného zápasu během jediného dne, a tak musely rozhodnout penalty. Sérii tří pokusů zakončila střelou nad branku domácí Petra Antalíková, takže primátorská trofej míří do Brna.

„Jsem velice spokojená, že jsme vyhrály a jsem velice šťastná. Olomouc byla kvalitním soupeřem, remíza byla zasloužená a na penaltách rozhodlo štěstí,“ řekla útočnice FC Zbrojovka Brno Lucie Florková.

„Konečně jsme prošly branami semifinále a i ta stříbrná je úspěch. Bylo to na penalty, za celý turnaj jsme nedostaly ani jeden gól. Takže spokojenost,“ zhodnotila záložnice 1. FC Olomouc Hana Samsonková.