Hygienici v létě kontrolují kvalitu potravin, jejich správnou tepelnou úpravu, ale i čistotu provozoven

Ostrava - Hygienici opět vyráží do terénu. Během léta počet kontrol stánků s občerstvením a zmrzlinou roste. Kontrolují nejen kvalitu potravin, jejich správnou tepelnou úpravu, ale i čistotu provozoven.

Je pravé poledne a kontrolorka Krajské hygienické stanice Lenka Doffková vyráží na jednu ze svých pravidelných kontrol. Dnes je na řadě stánek se zmrzlinou. Paní Doffková musí provozovnu zkontrolovat od A do Z. „Kontrolují se suroviny, které jsou potřebné pro výrobu těch zmrzlinových směsí, kontrolujeme data spotřeby, data minimální trvanlivosti, kontrolujeme skladovací teplot,“ upřesnila Lenka Doffková. Riziko kromě zmrzliny představují i hamburgery, grilovaná masa a klobásy. Kontroly tak míří i do stánků s rychlým občerstvením. „Největší problém třeba u grilovaných kuřat je, že byly skladovány ve špatné teplotě a tam potom hrozí přemnožení mikroorganismů a případná průjmová onemocnění,“ vysvětluje Hana Šuchmová z Odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání.

 

Pokuty za prohřešky se šplhají do řádů několika tisíců korun a hrozí i uzavření provozovny. Jen letos hygienici odhalili závady v deseti provozovnách. Od roku 2009 ale počet problémových stánků stále klesá. „Vzrůstá informovanost provozovatelů vzhledem k pravidelným kontrolám, které provádíme. Nedostatky, které se vyskytovaly v minulých letech, se už tolik nevyskytují,“ potvrdila Hana Šuchmová. Hygienici se během letních měsíců zaměří nejen na stánky s rychlým občerstvením a zmrzlinou, ale kontrolovat budou i dětské tábory nebo kvalitu vody na koupalištích.