Tanec Praha: Pět žen předvedlo Transformu izraelské choreografky

Ostrava - Centrum Cooltour na ostravské Černé louce se stalo scénou Mezinárodního festivalu Tanec Praha. Před ostravským publikem se představilo špičkové taneční uskupení z Prahy VerTeDance.

Taneční skupina předvedla představení o lidských proměnách s názvem Transforma. Choreografii vytvořila izraelská choreografka Maya Lipsker.

„Domluvily jsme se, že choreografie bude pro pět žen. Maya Lipsker to vymyslela a měla od začátku do konce jasno, o čem to bude,“ uvedla tanečnice Tereza Ondrová. 

„Je to ženské představení. Myslím, že sálá ženskou energií ve všech možných proměnách, od té nejjemnější po hodně dravou,“ dodává její kolegyně Veronika Kotlíková.

Skpinu Vertedance založily v roce 2004 právě tyto dvě tanečnice, choreografky a učitelky současného tance - Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková. Třetím členem základního týmu je světelný designer Pavel Kotlík.  Domovskou scénu nají v pražském divadle Ponec.

„Je to vůbec jedna z nejpřesahovějších českých tanenčních skupin. Oni mají více poloh, nejenom dramatických a tanečních. Mají vynikající představení pro děti, teď mají nové představení integrační, kde zapojují handicapované lidi, dalším projektem byli Emigranti,“ dodává vedoucí taneční sekce centra Cooltour Eva Friedlová.

Další velkou taneční událostí v centru Cooltour bude podzimní festival Tanec Ostrava.