Havířov ocenil statečnou vychovatelku

Havířov - Pobytem v lázních a peněžitým darem ocenili zastupitelé Havířova vychovatelku školní družiny. V květnu na Základní škole v Havířově bránila sedmiletou školačku před útokem nemocné ženy. Ta vychovatelku pobodala a jednu školačku si vzala jako rukojmí.

Potlesk a ovace ve stoje. Na Havířovském zastupitelstvu dnes patřily Lence Slavíkové. Vychovatelce, která život sedmileté školačky bránila vlastním tělem. „Považuju za povinnost a páni zastupitelé také, abychom takto veřejně poděkovali jak paní vychovatelce, tak paní ředitelce za to, jak přistoupili v dané chvíli k řešení problému,“ vyjádřil se primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk. Zatímco v kulturním domě se slavilo, útočnice, která před měsícem vnikla do Havířovské školy, je stále v péči lékařů. Policie ji mezitím obvinila z vraždy ve stadiu pokusu a z braní rukojmí. „Policisté si v rámci vyšetřování tohoto případu mimo jiné vyžádali také znalecký posudek z oboru psychiatrie a psychologie,“ uvedla mluvčí PČR Ostrava Soňa Štětínská. Útočnici hrozí výjimečný trest. Kdy a jestli vůbec se do školy vrátí vychovatelka Slavíková, nikdo neví.

Video Reportáž Pavly Daňkové
video

Reportáž Pavly Daňkové

„Je to dost špatný pocit, že dneska už člověk není bezpečný nikde, kde jinde, než ve škole, by měli rodiče vědět, že mají děti v bezpečí,“ řekla vychovatelka ZŠ Moravská Sylvie Zakuťanská. Stejně jako do školní jídelny, se mohla útočnice dostat také do školní družiny. Aby k tomu nedocházelo, chystá město speciální bezpečnostní opatření. Škola, kde k útoku došlo, už mezitím bezpečnost posílila. Každý, kdo vstoupí do její budovy, je zapsán a odveden přímo k člověku, za kterým přišel.