Sedmičkové ragby v Havířově

V Havířově se uskutečnil poslední čtvrtý turnaj moravské části Mistrovství České republiky v sedmičkovém rugby. Šest týmu bojovalo o čtyři postupová místa, která zaručovala účast ve finále v Praze. Ještě před turnajem v Havířově si ji už zajistili rugbysté Brna a Vyškova.

Pojistit si postup do finále museli v Havířově domácí ragbysté a hráči Olomouce. Ohrozit je totiž mohly ještě celky Mariánských Hor a Bystrce. Oba týmy si svá postupová místa však pohlídaly. Moravskou část mistrovství České republiky v sedmičkovém rugby vyhrálo Brno, které ani jednou neprohrálo a na své konto si připsalo plný počet 32 bodů. Ty poslední získalo v utkání s domácím Havířovem, kdy Jihomoravané vyhráli zaslouženě 33:22. Vicemistr v patnáctkovém rugby Havířov skončil celkově čtvrtý.

Finálový turnaj Mistrovství České republiky v sedmičkovém rugby je na programu v Praze už 5. července. Havířov však do hlavního města nepojede s velkými ambicemi. Titul z loňského roku budou obhajovat rugbysté RC Praga Praha.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)