České juniorské házenkářky si postup do osmifinále MS zatím nezajistily

V případě výhry nad favorizovaným celkem Švédska si české házenkářky už mohly v Ostravě zajistit postup do další fáze juniorského Mistrovství světa. Po vítězstvích nad Kazachstánem a Argentinou jim k postupu mezi šestnáct nejlepších celků stačilo uspět v třetím utkání ve skupině proti seveřankám.

Postup si Češky zatím nezajistily. S favoritkami držely krok do 23. minuty prvního poločasu. Pak začaly zbytečně chybovat v koncovce. Švédky byly naopak přesné a i přes vynikající zákroky brankářky Lenky Roháčkové navyšovaly své vedení. Po prvním poločase vedly seveřanky 14:9.

Ve druhé půlhodině dominovaly stále na hřišti švédské hráčky. Utkání tak dovedly do zaslouženého vítězství 28:17.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)

Český tým tak nemá stále jistotu postupu do další fáze turnaje. Tu může získat už zítra, kdy se naše házenkářky střetnou se silným celkem Koreje, který v Ostravě nepoznal ještě hořkost porážky. Poslední utkání základní části mistrovství pak sehrají svěřenkyně trenéra Michala Červenky v pátek proti Kongu, které naopak čeká na šampionátu na první výhru.