České juniorské házenkářky si postup do osmifinále MS zatím nezajistily

V případě výhry nad favorizovaným celkem Švédska si české házenkářky už mohly v Ostravě zajistit postup do další fáze juniorského Mistrovství světa. Po vítězstvích nad Kazachstánem a Argentinou jim k postupu mezi šestnáct nejlepších celků stačilo uspět v třetím utkání ve skupině proti seveřankám.

Postup si Češky zatím nezajistily. S favoritkami držely krok do 23. minuty prvního poločasu. Pak začaly zbytečně chybovat v koncovce. Švédky byly naopak přesné a i přes vynikající zákroky brankářky Lenky Roháčkové navyšovaly své vedení. Po prvním poločase vedly seveřanky 14:9.

Ve druhé půlhodině dominovaly stále na hřišti švédské hráčky. Utkání tak dovedly do zaslouženého vítězství 28:17.

Video Reportáž Lukáše Hudečka
video

Reportáž Lukáše Hudečka

Český tým tak nemá stále jistotu postupu do další fáze turnaje. Tu může získat už zítra, kdy se naše házenkářky střetnou se silným celkem Koreje, který v Ostravě nepoznal ještě hořkost porážky. Poslední utkání základní části mistrovství pak sehrají svěřenkyně trenéra Michala Červenky v pátek proti Kongu, které naopak čeká na šampionátu na první výhru.