Vozíčkáři ladili formu v Olomouci

Olomouc - Tradičně velmi dobrou úroveň mělo Czech Open v atletice tělesně postižených sportovců. Na olomouckém stadionu se v něm utkali atleti ze 13 zemí celého světa, kteří měli jednu z posledních možností k plnění limitů pro účast na paralympijských hrách.

Nejhodnotnější výkony letošního Czech Open přinesly disciplíny na dráze, medailové naděje českých barev pro Londýn jsou ovšem spojené výhradně s vrhači. Mezi nimi domácí Eva Kacanu vyhrála svou kategorii ve vrhu koulí a stejná disciplína přinesla také pikantní duel dvou atletů z Trutnova Aleše Kisého a Milana Bláhy, kteří bojují o jedno místo v paralympijské nominaci. Blíž k ní má bronzový muž posledního světového šampionátu Aleš Kisý, ten se ale těžko vyrovnává se změnou pravidel a s výkonem 7,29 byl až třetí za Bláhou a rakouským mistrem světa Tischlerem. „Ukazuje to, že ještě v tuto chvíli nemám tu správnou kondici, tu správnou přípravu, že ještě musím pracovat jak na sobě, tak na házecí stolici. Když byly staré podmínky co se týká stolic, tak jsem měl 8:25, chtěl bych se přiblížit osmi metrům, to znamená že mi chybí zhruba tři čtvrtě metru,“ řekl Kisý.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

 

Největším českým medailovým želízkem je další z olomouckých atletů Rostislav Pohlmann. Dvojnásobný bronzový medailista z Pekingu v Olomouci nejprve výkonem 43,85 vyhrál svou kategorii v hodu diskem, na druhý den přidal 35 metrů a 91 centimetrův oštěpu a s nimi i druhé vítězství. „Já se specializuju hlavně na disk, i když jsem byl před dvěma měsíci v Manchesteru na oštěpařských závodech a tam jsme hodil38 anějaké drobné. Jsem silově dobře připravený, ale specializuju se hlavně na disk .Tam vidím ty šance větši a taky mě víc baví,“ řekl Rostislav Pohlmann.