V Šumperku se budou opravovat vlaky Českých drah

Šumperk - Velkou zakázku za více než půl miliardy korun získala šumperská společnost Pars nova. V následujících několika letech bude opravovat a modernizovat lokomotivy Českých drah. I když jde o velkou objednávku, nová pracovní místa zřejmě v regionu nepřinese.

V Šumperku opraví a zrekonstruují 40 lokomotiv. Kromě technických změn ve strojovně získají vozy i nový nátěr. „Ty periodické opravy se provádí pravidelně. Zpravidla to bývá dáno počtem ujetých kilometrů. Je to velká oprava, kdy to vozidlo je rozebráno, je zkontrolován motor, je zkontrolován podvozek,“ upřesnil mluvčí ČD Radek Joklík. Hodnota zakázky je 630 milionů korun. Nová pracovní místa ale zřejmě nepřinese. „Aktuálně nábor nových zaměstnanců nerealizujeme a v nejbližší době ani nebudeme. Jsme schopni práci pokrýt lidmi, které tady máme,“ potvrdila mluvčí společnosti Pars nova Michaela Linhartová. 

Video Reportáž Martina Laštůvky
video

Reportáž Martina Laštůvky

I když by díky velké objednávce nezískali práci žádní noví lidé, měla by alespoň stabilizovat trh práce v regionu. S opravami začnou v Šumperku už letos. Lokomotivy se budou na koleje vracet postupně, nejpozději však do roku 2015. Po modernizaci budou lokomotivy jezdit rychleji. Na dráze pojedou až 140 kilometrovou rychlostí.