Brno vs. Praha. Bude baseballové finále opět moravskou záležitostí?

Brno – Vyznavači rivality mezi dvěma největšími českými městy si bohatě přijdou na své v semifinále baseballové extraligy. To proti sobě svedlo šestnáctinásobné šampióny Draky Brno s pražskou Kotlářkou a úřadující mistry Techniku Brno proti Eagles Praha.

I když brněnské týmy domácímu baseballu dlouhodobě kralují, vyrovnané řeže v letošním semifinále ukazují, že síla domácí špičky se pomalu vyrovnává. Do finále mají zatím nejblíže Draci, kteří v sérii vedou 2:0.

Video Rozhovor s Martinem Schneiderem
video

Rozhovor s Martinem Schneiderem

Snadno ale svůj náskok nezískali, v prvním utkání semifinále Brňanům zle zatápěl nadhazovač Patrick Ahearne, který v minulosti vyzkoušel i slavnou Major league nebo právě brněnský dres. Mužem zápasu se ale stal „drak“ současný – Martin Schneider ohromil dvoubodovým homerunem, nezalekl se ani role nadhazovače a dovedl Draky k výhře 5:4. „Nám úplně nevyšel vstup do zápasu. Proti Patrickovi jsme nevěděli co hrát, strávil s námi dva, tři roky a zná nás dobře, ale věřili jsme, že zápas otočíme, a to se podařilo,“ byl s výhrou spokojený Martin Schneider. 

V druhém zápase už měl favorit viditelnější převahu. Homeruny tentokrát ohromili Budský a Derhak a Draci si v klidu pohlídali přesvědčivou výhru 10:4. „Celý tým hrál dobře. Nadhazovači dobře házeli, pálkaři nás drželi, taky jsme potřebovali trošku štěstí, a to se nakonec podařilo,“ chválil své svěřence trenér David Winkler. 

Radost Draků po vítězných soubojích, k postupu jim chybí jediný bod
Radost Draků po vítězných soubojích, k postupu jim chybí jediný bod
Více fotek
  • Radost Draků po vítězných soubojích, k postupu jim chybí jediný bod zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3837/383693.jpg
  • Druhý domácí duel Technika prohrála 8:14 zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3838/383704.jpg
  • Homerun muže prvního zápasu Martina Schneidera zajistil Drakům konečné vítězství zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3837/383692.jpg
  • Úřadující mistr vyhrál první bitvu 10:7, ve druhé ale podlehl zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3837/383696.jpg

Mistrovská Technika se proti pražským Eagles zatím trápí mnohem víc. První utkání ve svůj prospěch rozhodla až tříbodovým homerunem v závěru zápasu špičkové úrovně, který skončil výsledkem 10:7 pro tým z Kraví hory. „Utkání mělo z naší strany dvě části. V první jsme soupeře nepustili prakticky k ničemu až do osmé směny, ale tam jsme polevili. Náš nadhazovač přece jen už byl unavený a dostali jsme pět zbytečných bodů, čímž soupeř srovnal. Naštěstí jsme se nevzdali a dovedli zápas do vítězného konce,“ okomentoval první souboj Tomáš Svoboda. 

Video Reportáž Martina Kozáka
video

Reportáž Martina Kozáka

Odveta ale vyšla lépe Pražanům. Dařilo se jim hlavně na odpalu, kde si připsali hned devatenáct přesných zásahů. Takové smršti úřadující mistr čelit nedokázal a podlehl 8:14. 

Obě série se teď přesouvají do Prahy. Tým z hlavního města na český titul nedosáhl od roku 1992, kdy vyhrálo Kovo Praha. Od té doby získala tři prvenství Technika, a dokonce šestnáct titulů v řadě Draci.