Peřeje na Svratce zkrotila nejlépe domácí Satková

Brno – Nejen úspěch Vavřince Hradilka na olympijských hrách ukazuje, že domácí základna vodních slalomářů stále produkuje nové talenty. Přehlídku tuzemských nadějí nabízí několikrát v roce hlavně Media Bohemia Český pohár žáků, jehož dva díly vidělo i Brno.

Závody na Svratce patří v seriálu k těm neobtížnějším. Překvapením proto nebylo, že místní voda nejvíce svědčila domácí závodnici Martině Satkové. Ta ovládla obě jízdy na kánoi a všestrannost potvrdila stříbrem na kajaku. „Kajak mě baví víc, ale v singlu jsem zase úspěšnější. Na kajaku totiž jezdí hodně dobrých závodnic. Tak uvidím, čemu dám přednost do budoucna,“ vysvětlila brněnská slalomářka Satková, která se chce za dva roky probojovat i na mistrovství světa do Austrálie. 

Video Rozhovor s vítězkou Martinou Satkovou
video

Rozhovor s vítězkou Martinou Satkovou

Umí Vavřinec plavat?

Nejen kvůli termínu závodu mladí slalomáři alespoň přes televizní obrazovky pocítili olympijskou atmosféru. Povzbudit je a přidat rady ke zlepšení přišel i trenér stříbrného hrdiny z Londýna Vavřince Hradilka Miloslav Říha. „Určitě je důležité, že se našim reprezentantům stále daří získávat medaile na velkých akcích. To může mladé motivovat, jsme rodinným sportem, kde i žáci můžou třeba s Vávrou změřit na závodech síly, což je ještě víc posílí,“ byl si jistý jeden z otců Českého poháru Miloslav Říha. 

Na svého svěřence prozradil i nečekanou perličku. „Málokdo ví, že Vavřinec neumí plavat, a není z vodácké rodiny. I on je tak příkladem toho, že každý, kdo chce a bude na sobě pracovat, může dosáhnout na medaili,“ dával šance sportovním nadějím úspěšný trenér.

Video Rozhovor s trenérem Miloslavem Říhou
video

Rozhovor s trenérem Miloslavem Říhou

Právě účast na olympiádě je i cílem nejrychlejšího kajakáře závodů v kategorii starších žáků Petra Šodka. Ten se od příští sezóny přesune z žáků do vyšší kategorie, kde bude muset na potvrzení svého talentu pracovat ještě urputněji. „Jednou bych chtěl určitě obléknout dres juniorské či seniorské reprezentace. Mým snem je samozřejmě jízda v olympijském kanálu,“ netajil se svými ambicemi Šodek. 

Kompletní výsledkové listiny:

Video Rozhovor s vítězem Ondřejem Šodkem
video

Rozhovor s vítězem Ondřejem Šodkem